Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/5504
Назва: Образи слов'янської демонології в перших повістях Гоголя, їх зв’язок з народними уявленнями та класифікація
Автори: Павельєва, А.К.
Тематичні ключові слова: демонологія
демонологічна містика
дедемонизація
нечисть
чорт
дідько
диявол
мотив жертвоприношення
мотив гри
Дата публікації: 2006
Видавництво: Полтава : ПДПУ
Анотація: У статті здійснена спроба проаналізувати образи слов’янської демонології в перших повістях М. В. Гоголя, зокрема, образ чорта, простежити їх зв'язок з народними уявленнями та класифікувати відповідним чином. Стверджується, що гоголівські сюжети вибудовуються на засадах архітектоніки демонологічної містики, а зміст більшості повістей у циклі «Вечори на хуторі біля Диканьки» пов'язаний із залученням тих чи інших форм замовляння нечисті. Доводиться, що головний демонічний персонаж гоголівських оповідань – чорт – постає у двох іпостасях – вертепний, «одомашнений» чорт низового бароко та Диявол-Басаврюк, Антихрист-чаклун. Крім того, розглядаються образи чорта-вигнанця, чорта-пекельника, приставного чорта та Дідька (чорта-лісовика). Автор статті ретельно аналізує образ чорта та його місце в системі персонажів та композиції гоголівських повістей. Доводиться, що мотив жертвоприношення та мотив гри відіграють важливу роль у повістях, в центрі сюжетів яких – зв’язок із нечистою силою чи укладання угоди з чортом.
Бібліографічний опис: Павельєва А.К. Образи слов'янської демонології в перших повістях Гоголя, їх зв’язок з народними уявленнями та класифікація / А.К. Павельєва // Філологічні студії : зб. наук. пр. студентів і магістрантів. – Полтава : ПДПУ, 2006. – Вип. І. – С. 100–107.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/5504
Розташовується у зібраннях:Кафедра германської філології та перекладу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
67 Павельєва.pdf3.85 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.