Альтернативний вигляд

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/6187
Назва: Идиллическая картина мира в повести Н. В. Гоголя «Старосветские помещики» = Ідилічна картина світу в повісті М. В. Гоголя «Старосвітські поміщики»
Автори: Павельєва, А.К.
Тематичні ключові слова: ідилічний хронотоп
зовнішній простір
внутрішній простір
простір будинку
мотив їжі
мотив гостинності
Дата публікації: 2019
Видавництво: Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя
Анотація: У статті розглядається ідилічна картина світу в повісті М. В. Гоголя «Старосвітські поміщики». Автор статті доводить, що «буколічне життя» старосвітських поміщиків пов'язане з ідилічним хронотопом, у якому структура простору й часу кільцеподібна: відбувається звуження простору від побутового до ідилічного, часу – від сьогодення – до минулого, тобто від зовнішнього світу – до старосвітського. При цьому зовнішній світ, розташований за межами маєтку Товстогубів, практично не деталізований; він відрізняється просторістю, невизначеністю і постає антитезою старосвітському життю, старосвітському світу. У статті особливо підкреслюється, що ідилічний простір у гоголівській повісті максимально заповнений рядом предметів, будинків, споруд, дерев, рослин, звуків, подій, видінь. Зазначається, що і зовнішній (простір маєтку), і внутрішній простір будинку зображені оповідачем із симпатією й ностальгією. У статті доводиться, що мотив гостинності й мотив їжі в гоголівській повісті є значимими компонентами ідилічного хронотопу. Також особливо підкреслюється, що роз'єднання люблячих старих, тобто надлам духовного, внутрішнього простору Афанасія Івановича відображається в деструкції фізичного простору, у руйнуванні насамперед меж, які колись відокремлювали два світи – частоколу й тину. Стверджується, що час старосвітських поміщиків – добрих, привітних і щиросердих – відходить у минуле. На останок відзначається, що таким чином Гоголь попрощався зі старою Україною у циклі «Миргород»: з одного боку, героїчним хронотопом «Тараса Бульби», з іншого боку, ідилічним хронотопом «Старосвітських поміщиків».
Бібліографічний опис: Павельева А.К. Идиллическая картина мира в повести Н.В. Гоголя «Старосветские помещики» // Література та культура Полісся : зб. наук. пр. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2019. – Вип. 95. Сер. «Філологічні науки». – № 12. – С. 31-40. – DOI: 10.31654/2520-6966-2019-12f-95-31-40.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/6187
Розташовується у зібраннях:Кафедра германської філології та перекладу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
87 Павельєва.pdf323.4 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.