Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/5226
Назва: Особливості дослідження дискурсивного простору соціальних медіа
Автори: Кошлата, А.В.
Тематичні ключові слова: дискурс
дискурсивний простір
соціальні мережі
фреймовий підхід
онлайн-дискурс
Дата публікації: 2017
Видавництво: Національний авіаційний університет, м. Київ
Анотація: Вивчення специфіки комунікації в інтернет-просторі є актуальним завданням у доволі широкому полі соціокультурних досліджень, пов’язаних з аналізом функціонування інформаційного поля. Соціальні медіа охоплюють різні сервіси: соціальні мережі, призначені для забезпечення горизонтального спілкування зацікавлених у ньому абонентів, на зразок Facebook чи Twitter; сферу блогів – періодично оновлюваних веб-сторінок із датованими записами і спільноту блогерів, які читають та коментують, посилаються один на одного, що призводить до створення нової субкультури. Соціальні мережі мають властивість виявляти та консолідувати інформацію, впливаючи на формування думок, поглядів, настроїв, та в результаті масових комунікацій посилювати чи послаблювати позиції груп. Одним з найперспективніших напрямів аналізу видається дискурс-аналіз, що, за Дж. Поттером, приділяє особливу увагу способам організації версій навколишнього світу, суспільства, подій та внутрішніх психологічних світів, вироблених у дискурсі. Здатність соціальних медіа до так званого вірусного поширення інформації та їх конвергентність (взаємна пов’язаність, що припускає цитування і передачу різного контенту) призводять до інформаційного розгортання обговорення – від інтерв’ю регіональному каналу до поширення через відеохостинг і коментування в десятках публікацій. Отже, впровадження новітніх технологій змінює стандарти спілкування та обміну інформацією, відтак, потребує не лише наукового осмислення, а й, з огляду на формування відповідних масивів даних у режимі «інформаційного вибуху», одночасного вироблення інструментарію досліджень.
Бібліографічний опис: Кошлата А.В. Особливості дослідження дискурсивного простору соціальних медіа / А.В. Кошлата // Подолання мовних та комунікативних бар’єрів: освіта, наука, культура : зб. наук. пр. за аатеріали V Міжнар. наук.-практ. конф. – К. : НАУ, 2017. – С. 217-223.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/5226
Розташовується у зібраннях:Кафедра загального мовознавства та іноземних мов

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Кошлата_тези.PDF"Тези доповіді"360.17 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.