Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/4732
Назва: Жанрові особливості роману «Повітряні змії» Ромена Гарі
Автори: Кушнірова, Т.В.
Тематичні ключові слова: Ромен Гарі,
французька література
жанр
мотив
хронотоп
наратив
стиль
домінанта
літературна традиція
Дата публікації: 2018
Видавництво: Полтавський національний педагогічний університет
Анотація: У статті простежуються жанрово-стильові ознаки у романі «Повітряні змії» французького письменника ХХ століття Ромена Гарі. Метою статті став всебічний аналіз жанрово-стильових особливостей роману: простежується жанровий зміст, аналізуються жанрові і стильові домінанти, основні мотиви. Особливе місце при аналізі відводиться дослідженню хронотопів твору, котрі у структурі роману об’єднуючись, виформовують загальний хронотоп, який впливає на жанрову модифікацію твору. У ході проведеного дослідження аналізований роман окреслюємо як соціально історичний, поданий у формі ретроспекції, жанровий зміст якого втілюється у назві твору. Повітряні змії у романі – символ мрії, бажань, всього, до чого прагнуть герої. У романі вбачається потужний соціальний та історичний хронотоп, оскільки доля кожного героя розглядається на фоні історичної ситуації, яка детально вимальовується. Роман побудовано у формі ретроспекції, оскільки історія подається через ракурс бачення дієгетичного наратора, котрий стає носієм «історичної пам’яті». Головні герої під дією внутрішніх та зовнішніх чинників проходять певний етап становлення, що передбачає усвідомлення власного «я» та свого місця у суспільстві. Для роману характерний комплекс мотивів, які взаємопов’язані між собою та амбівалентно проявляються у тексті. Це передовсім мотив мрії, відірваності від дійсності, що втілюється через символічні образи повітряних зміїв. Мотив співвідношення мрії і реальності, ширше «верху - низу», «життя - смерті», подається через історії життя всіх героїв роману. Константними у творі є соціальні, екзистенційні та історичні мотиви: божевілля, «історичної пам’яті», майстерності, самотності, сенсу буття, жертовності, душі, кохання, «матеріальне-духовне» тощо. У романі вбачаються і фольклорні мотиви: мотив зустрічі героїв на фоні природи, наділення героїв чарівними силами, мотив випробування тощо, які майстерно вписуються у реальний хронотоп. У романі яскраво виражений компаративний аспект (історія кохання героїв, «божевільні» персонажі), що деталізовано у тексті.
Бібліографічний опис: Кушнірова Т.В. Жанрові особливості роману «Повітряні змії» Ромена Гарі / Т.В.Кушнірова // Філологічні науки. – 2018. – Вип. 28 . – С.10-15.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/4732
Розташовується у зібраннях:Кафедра германської філології та перекладу

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Kushnirova_Gari.pdfСтаття468.69 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.