Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/9518
Назва: Вдосконалення земельних відносин в Україні
Автори: Шарий, Г.І.
Нестеренко, С.В.
Сучкова, Є.В.
Тематичні ключові слова: земельний розвиток
Програма земельних відносин
Земельний кодекс
ринок земель
Державний земельний банк
Дата публікації: 2021
Видавництво: Львівський національний аграрний університет
Анотація: Для визначення цілей і систематизації земельних трансформацій та земельної реформи в Україні необхідно прийняти Державну програму розвитку земельних відносин до 2030 року та новий Земельний кодекс. Важливо провести державну інвентаризацію земель, виділивши землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, сформувавши відповідні реєстри земельних ділянок та механізми державного регулювання земельних відносин економічними методами, через відповідні санкції і стимули, нормативи і стандарти. Формування новітньої інварно-ментальної економічної системи раціонального використання земель потребує удосконалення земельного законодавства України та його узгодженість з існуючими нормативно-правовими актами інших галузей права та традиційними інститутами життя суспільства, адже окремі закони не знаходять практичного застосування, інші формують корупційні схеми та інституційні пастки, оскільки законодавчий механізм реалізації правових інституцій в земельній сфері носить формальний характер або взагалі відсутній. Принциповість зміни акцентів полягає у відході від прорадянських принципів постійного землекористування, використанні й розпоряджанні державними і комунальними землями, створенні повноцінної системи обігу державних, комунальних та приватних земель, розвитку за рахунок купівлі, консолідації, продажу земель, фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів і агровиробництв відповідно до планів розвитку сільських територій, виділення інвестиційно-привабливих земель для реалізації інноваційних проектів у аграрній сфері, активний land development сільськогосподарських земель. Перебороти існуючі негативні тенденції та просторову невизначеність можна, забезпечивши в Україні повноцінний обіг земель сільськогосподарського призначення та ефективні державні механізми регуляторної економічної політики в сільськогосподарському землекористуванні. В статті запропоновано створити Державний земельний банк та Державний фонд земель, поновивши в податковому законодавстві цільовий характер витрат від надходжень земельних податків та платежів за державні і комунальні землі (включаючи орендні платежі). Гроші від землі повертаючи виключно на докорінне поліпшення земель, меліорацію, реконструкцію і створення захисних насаджень, включаючи формування кредитного кошика Державного Земельного банку.
Бібліографічний опис: Шарий Г.І. Вдосконалення земельних відносин в Україні / Г.І. Шарий, С.В. Нестеренко, Є.В. Сучкова // Вісник ЛНАУ. Серія «Економіка АПК». – 2021. – № 28. – С. 11-18.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/9518
Розташовується у зібраннях:Кафедра автомобільних доріг, геодезії та землеустрою

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Sharyi_Nesterenko_Suchkova.docxОсновна стаття49.53 kBMicrosoft Word XMLПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.