Альтернативний вигляд

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/8394
Назва: Оптимізація використання і охорони земель в ерозійно небезпечних агроландшафта
Автори: Тимошевський, В.В.
Литвиненко, Т.П.
Ільченко, В.В.
Тематичні ключові слова: використання земель
агроландшафти
деградація земель
ерозія
змив ґрунту
землеустрій
Дата публікації: 2017
Видавництво: Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою
Анотація: Надмірна розораність та освоєність території призвела до порушення науково обґрунтованого співвідношенняміж орними землями і природними біоценозами, що спричинило активний розвиток деградаційних процесів в агроландшафтах, порушення екологічної рівноваги, загострення соціальних проблем. Метою статті є дослідження оптимальних напрямів використання і охорони земель в ерозійно небезпечних агроландшафтах. Однимз основних інструментів щодо забезпечення економічно доцільного, екологічно безпечного та соціально орієнтованого використання земель є землеустрій. Оптимізація використання і охорони земель в ерозійно небезпечних агроландшафтахможлива через розробку і впровадження проектів землеустрою з урахуваннямважливості екологічних та соціальних складових. Впровадження проектів землеустрою, зокрема з агроландшафтною організацією території, забезпечить значне уповільнення та припинення антропогенно прискорених деградаційних процесів та підвищить економічну ефективність використання земель. При розробці проектів землеустрою щодо організації використання та охорони земель на агроландшафтній основі необхідно забезпечувати використання сільськогосподарських угідь та розміщення сільськогосподарських культур відповідно до ґрунтового покриву та рельєфу місцевості, дотримання безпечного ухилу відведення поверхневого стоку, розміщення лінійних елементів організації території узгоджено з рельєфом місцевості тощо. Використання такого підходу дозволить мінімалізувати втрати ґрунту внаслідок протікання ерозії, що позитивно вплине на підвищення екологічної стійкості агроландшафтів, зменшення прямих та опосередкованих збитків від ерозійних процесів.
Бібліографічний опис: Тимошевський В.В. Оптимізація використання і охорони земель в ерозійно небезпечних агроландшафтах / В.В. Тимошевський, Т.П. Литвиненко, В.В. Ільченко // Землеустрій, кадастр і моніторинг земель. - 2017. - № 2. - С. 74-84.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/8394
Розташовується у зібраннях:Кафедра автомобільних доріг, геодезії, землеустрою та сільських будівель

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Zemleustriy_2017_2_12.pdf1,33 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.