Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/8113
Назва: Дослiдження причин деградацiï металу екологічно небезпечних паропроводiв високого тиску
Автори: Макаренко, В.Д.
Дмитренко, В.І.
Мангура, А.М.
Тараборкін, Л.А.
Стебелецька, Н.М.
Тематичні ключові слова: паропроводи
тріщиностійкість
корозія
втомна міцність
наводнювання
Дата публікації: 2019
Видавництво: Національний авіаційний університет, Київ
Анотація: Аналіз вітчизняних і зарубіжних літературних джерел свідчить про відсутність відомостей щодо детального дослідження причин і механізмів окрихчування й руйнування металів, використовуваних в аграрній і харчовій промисловості. Крім того, існуючі науково-технічні та технологічні розробки стосовно забезпечення надійної корозійно-механічної стійкості й довговічності обладнання харчово-переробного виробництва значною мірою містять протиріччя і невизначеність; відсутні кількісно обґрунтовані рекомендації практичного застосування з метою забезпечення корозійно-механічної стійкості обладнання, працюючого в технологічно-агресивних середовищах; отже, є необхідність системного вивчення причин, умов і механізмів корозійних ушкоджень тривало експлуатованих металоконструкцій з метою удосконалення методів і способів підвищення корозійного захисту конструкційних сталей. У роботі досліджено причини корозійних пошкоджень і деградації корозійно-механічних властивостей паропроводів високого тиску, що виникають у процесі довготривалої експлуатації в умовах бурякоцукрового виробництва. Об’єктом досліджень були паропроводи з термінами експлуатації від 0 до 15 років. Показники тріщиностійкості металу та корозійно-водневого розтріскування визначали відповідно до методики NАСЕ. Результати механічних, корозійних і металографічних досліджень дозволили встановити основні причини деградації металу паропроводів довготривалої експлуатації бурякоцукрового підприємства, а саме: наводнювання, окислення й окрихчування металу, – причому інтенсивність цих процесів зростає з підвищенням тиску та температури хімічно активного парового середовища. Показано, що зі збільшенням терміну експлуатації в 1.5-2.5 рази знижуються показники тріщиностійкості К1с, δс і межа корозійно-механічної втомлюваності металу паропроводів. Результати і висновки роботи можуть бути використані при проектуванні й виготовленні технологічного обладнання, зокрема, паропроводів, у харчовому та переробному виробництві.
Бібліографічний опис: Дослiдження причин деградацiï металу екологічно небезпечних паропроводiв високого тиску / В.Д. Макаренко, В.І. Дмитренко, А.М. Мангура, Л.А. Тараборкін, Н.М. Стебелецька // Проблеми тертя та зношування. – 2019. – № 4 (85). – С. 63-68. – DOI: 10.18372/0370-2197.4(85).13873.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/8113
Розташовується у зібраннях:Кафедра нафтогазової інженерії та технологій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Макаренко_2019_4(85)_63.pdfстаття364.75 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.