Альтернативний вигляд

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/5895
Назва: Типові засоби вираження негативної оцінки у критиці (на матеріалі англомовних наукових статей з політології)
Автори: Балацька, О.Л.
Тематичні ключові слова: англомовний науковий дискурс
експліцитні засоби
жанр
імпліцитні засоби
критика
критичне зауваження
лексико-граматичні засоби
лексичні засоби
наукова стаття з політології
негативна оцінка
Дата публікації: тра-2019
Видавництво: Видавництво "Молодий вчений"
Анотація: У статті наводиться аналіз засобів вираження негативної оцінки у критиці в англомовних наукових статтях з політології – одного з видів наукової статті – провідного жанру наукового дискурсу. Продемонстровано, що негативна оцінка у критичних зауваженнях у статтях зазначеного типу може бути виражена експліцитно та імпліцитно. За експліцитного способу вираження негативної оцінки застосовуються оцінні маркери – лексичні та лексико-граматичні засоби. До лексичних засобів належать мовні одиниці, що використовуються для актуалізації негативної оцінки, серед котрих найбільшу питому вагу мають прикметники, іменники, дієслова та прислівники. Лексико-граматичний тип утворюється за низкою зразків, які можуть бути зведені до структури загальнозаперечного речення. Типові для критичних зауважень з англомовних наукових статей з політології експліцитні лексико-граматичні засоби вираження негативної оцінки включають заперечення присудка, додатка та підмета, що здійснюються за допомогою застосування негаторів. Імпліцитний спосіб вираження негативної оцінки реалізується за допомогою мовних одиниць позитивної чи нейтральної семантики, які разом в контексті надають висловленню негативного оцінного значення і у переважній більшості випадків вказують на необхідність здійснення подальших дій або мають футуральну семантику. Установлено, що експліцитний спосіб вираження негативної оцінки у критичних зауваженнях в англомовних наукових статтях з політології суттєво переважає імпліцитний. При цьому, що стосується експліцитної вербалізації негативної оцінки, лексичні засоби використовуються частіше, ніж лексико-граматичні.
Бібліографічний опис: Балацька О.Л. Типові засоби вираження негативної оцінки у критиці (на матеріалі англомовних наукових статей з політології) / О.Л. Балацька // Молодий вчений. – 2019. – № 5.1 (69.1). – С. 18-20.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/5895
Розташовується у зібраннях:Кафедра германської філології та перекладу
Кафедра загального мовознавства та іноземних мов

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Balatska 2019.pdfнаукова стаття254.76 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.