Альтернативний вигляд

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/5399
Назва: Social and Economic Processes Management at the Enterprise on an Innovative Basis = Управління соціально-економічними процесами підприємства на інноваційній основі
Автори: Христенко, О.В.
Руденко, М.О.
Тематичні ключові слова: economic potential
economic process
innovations
innovation process
social sphere
socioeconomic processes
competitiveness
enterprise
management
економічний потенціал
економічний процес
інновації
інноваційний процес
соціальна сфера
соціально-економічні процеси
конкурентоспроможність
підприємство
управління
Дата публікації: 2018
Видавництво: Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка
Анотація: The essence of the concept of «socioeconomic processes» is considered. The main tasks and features of management of social and economic processes at the domestic enterprises are highlighted. Effective methods of managing economic processes at the enterprise are determined (taking into account the practice of foreign countries). The peculiarities of management of socio-economic processes of the enterprise on the innovative basis are investigated.
Метою статті є дослідження управління соціально-економічними процесами підприємства на інноваційній основі. Реалії української економіки пріоритетним фактором ефективного господарювання визначають взаємодію господарюючого суб'єкта з його середовищем. Віддається перевага гуманістичному підходу в управлінні, зростає роль соціальної корисності організації, які створюють перспективи розвитку окремим фірмам, галузям і суспільству в цілому. Зміни у зовнішньому середовищі та орієнтація всіх сфер життєдіяльності на ЄС вимагають від вітчизняних підприємств постійного пошуку нових більш ефективних підходів до управління соціально-економічними процесами підприємства, спрямованих на досягнення і зміцнення конкурентних переваг на ринку і стабільну діяльність у довгостроковій перспективі. Установлено, що соціально-економічні процеси підприємства це сукупність економічних і соціальних процесів його формування і функціонування, що характеризують динаміку зміни параметрів підприємства. Соціально-економічні процеси підприємства характеризуються динамікою зміни початкових (вхідних) і похідних (розрахункових) показників ефективності функціонування соціально-економічної системи за рівнем використання наявних виробничих потужностей та інших ресурсів, конкурентоспроможності продукції та обсягу її виробництва, рівня прибутку і платоспроможності, ефективності праці (включаючи критерії прибутковості) і рівня його оплати. Суб’єктами управління соціально-економічними процесами на підприємстві є коло осіб, які зацікавлені в здійсненні управлінського впливу на кожен з певних об’єктів і мають повноваження для його здійснення. Такими суб’єктами виступають власники підприємства, керівники різних рівнів управління, а також працівники економічних і фінансово-економічних підрозділів. Фахівці економічної сфери є професійними суб'єктами, оскільки основним призначенням їх діяльності є здійснення на постійній основі управління соціально-економічними процесами підприємства. Визначено, що в практиці зарубіжних підприємців існує безліч методів здійснення управління економічними процесами, проте найбільш поширеним і дієвим визначається метод контролінгу. У той же час одним з найпоширеніших методів здійснення управління соціальними процесами є проектний метод. Його основними перевагами є можливість у рамках проекту ефективно досягати поставлених цілей в умовах заданих параметрів: термінів, вартості, якості і т.п.
Бібліографічний опис: Khrystenko Olena. Social and Economic Processes Management at the Enterprise on an Innovative Basis / Olena Khrystenko, Mykola Rudenko // Економіка і регіон : наук. вісн. ПолтНТУ. – Полтава, ПолтНТУ, 2018. – № 3 (70). – С. 80–87.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/5399
Розташовується у зібраннях:Кафедра менеджменту і логістики
Економіка і регіон. 2018. № 3 (70)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
82-89.pdf337.25 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.