Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/5356
Назва: Досвід тематичного аналізу становлення і розвитку давньоєврейської метафізики в епоху осьового часу
Автори: Кравченко, П.А.
Мєшков, В.М.
Тематичні ключові слова: осьовий час
ментальна революція
ціннісно-мисленнєвий простір культури
натуралістично-силова ментальність
розумово-доброчесна система координат
містично-метафізичні уявлення
метафізика Шляху
Дата публікації: 2018
Видавництво: Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка
Анотація: Осьовий час VI – III ст. до н. е. розглядається як велика ментальна революція, в ході якої відбувався непростий перехід від натуралістично-силової системи координат ціннісно-розумового простору культури до розумно-доброчесного. Після вавилонського полону почалося відновлення єврейської ментальності, яке здійснювалося за двома, тісно взаємопов’язаними між собою потоками релігійних пошуків, пануючого, ортодоксального і напівлегального, прихованого. Представники офіційного руху священики і книжники переважно вавилонської діаспори пропонували повернутися до всеосяжного Закону Мойсея, що, по суті, означало спробу повернення в архаїчне минуле. Основна інноваційна енергія староєврейського Духу збиралася в нелегальних і напівлегальних іудейських релігійних рухах, у яких містично-метафізичні уявлення набули найбільшого розвиток. Предметом нашого дослідження стали книги «Йова», «Премудрості Соломона», «Притчі Соломона» і «Премудрості Ісуса, сина Сираха», які є найбільш яскравими носіями перебудовного Духу осьового часу.Мета статті – простежити в них формування своєрідного типу метафізичного знання, а також показати, що невідомі іудейські праведники-мудреці стояли біля витоків найпотужнішої традиції в метафізиці – православної і суфійської версій метафізики Шляху.
Бібліографічний опис: Кравченко П.А. Досвід тематичного аналізу становлення і розвитку давньоєврейської метафізики в епоху осьового часу / П.А. Кравченко. В.М. Мєшков // Філософські обрії. – 2018. – Вип. 40. – С. 8– 33.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/5356
Розташовується у зібраннях:Кафедра українознавства, культури та документознавства

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Мєшков_Obrii 40_2018.pdfСтаття6.86 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.