Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/4445
Назва: Расенна чи Ратуменна?: Дещо про епоніма і самоназву етрусків
Автори: Янко, А.Л.
Тематичні ключові слова: Расенна
Ратуменна
етруски
Етрурія
Рим
Дата публікації: 2018
Видавництво: Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Анотація: Висхідним пунктом для нас слугуватиме цитата з «Римських старожитностей» Діонісія Галікарнаського: «…αὐτοὶ μέντοι σφᾶς αὐτοὺς ἐπὶ τῶν ἡγεμόνων τινὸς Ῥασέννα τὸν αὐτὸν ἐκείνῳ τρόπον ὀνομάζουσι» («…самі себе, однак, вони називають так само, як і одного з їхніх провідників, расеннами» – пер. наш) . Уже перші етрускологи визначили, що ім’я ватажка було Ῥασέννας, вони ж пов’язали його з деякими особистими (більш точно, гентильними) іменами та соціально-політичними термінами етрусків *rasna у словосполученнях tesnś teiś raśneś; «helu tesne raśne»; «tular raśnal»; rasnas, rasneas и raśnal (зустрічаються як частина назви полісних магістратур). У той же час дехто етимологію терміна виводив із індоєвропейських слів зі значенням «царство», що навряд чи відповідало змісту. З одного боку, перед нами частини титулів виборних магістратів, а не монархів, з іншого – етруська мова не була індоєвропейською.
Бібліографічний опис: Янко А.Л. Расенна чи Ратуменна?: Дещо про епоніма і самоназву етрусків / А.Л. Янко // Стародавнє Причорномор’я. – Одеса : ОНУ, 2018. – Вип. XII. – С. 609-615.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/4445
Розташовується у зібраннях:Кафедра українознавства, культури та документознавства

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
AndrewYanko Янко Rasenna Ratumenna 2018.pdf245.98 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.