Альтернативний вигляд

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/4427
Назва: Макрофізична модель процесу заміщення двооксидом вуглецю метану у газогідратних покладах
Автори: Клименко, В.В.
Бандуріна, О.В.
Тематичні ключові слова: двооксид вуглецю
метан
газогідрат
макрофізична модель
Дата публікації: 2012
Видавництво: Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського
Анотація: Проаналізовано умови, що впливають на процес заміщення двооксидом вуглецю метану в субаквальних покладах газових гідратів, і запропоновано макрофізичну модель цього процесу. Згідно із запропонованою макрофізичною моделлю процесу заміщення двооксидом вуглецю метану у газогідратних покладах його можна розділити на такі основні стадії: утворення гідратів двооксиду вуглецю в поровому об’ємі при контакті його з водою; утворення додаткових гідратів метану внаслідок підвищення тиску в поровому об’ємі; подальше утворення гідратів двооксиду вуглецю, що супроводжується виділенням метану внаслідок розкладення гідратів метану при прямому контакті двооксиду вуглецю з гідратами метану в повністю заповненому газогідратами поровому об’ємі.
Бібліографічний опис: Клименко В.В. Макрофізична модель процесу заміщення двооксидом вуглецю метану у газогідрат них покладах / В.В. Клименко, О.В. Бандуріна // Вісник КрНУ імені Михайла Остроградського. – 2012. – Вип. 6 (77). – С. 79-82.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/4427
Розташовується у зібраннях:Кафедра нафтогазової інженерії та технологій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
79.pdfосновна стаття233.31 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.