Альтернативний вигляд

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/4304
Назва: Social responsibility in the context of medical reform in Ukraine and Georgia = Соціальна відповідальність у контексті медичної реформи в Україні і в Грузії
Автори: Дубіщев, В.П.
Яценко, В.В.
Тематичні ключові слова: social responsibility
health
family physician
medical care
health care reform
соціальна відповідальність
охорона здоров'я
сімейний лікар
медична допомога
реформування системи охорони здоров’я
Дата публікації: 2018
Видавництво: Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка
Анотація: The main aspects of the medical reform in Ukraine and Georgia are considered in the article. The main stages of reform in Georgia are determined.
Розглянуто головні аспекти реформування медичної реформи в Україні та Грузії в контексті соціальної відповідальності. Визначено основні етапи реформування медичної реформи в Грузії. Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» працює так: коли пацієнт приходить до лікаря, він отримує первинну допомогу безкоштовно, а гроші за свою роботу лікар отримає від держави. Оператором виплат стане Національна служба здоров’я України. У сатті зосереджується увага на тому, що з 2018 року заклади первинної медичної допомоги, які уклали контракт з Національною службою здоров’я, отримують фінансування за новою моделлю — щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі цього закладу підписали договір. Водночас розмір виплати на молодих людей та людей похилого віку суттєво відрізнятиметься з урахуванням збільшення кількості звернень у зв’язку з віковими особливостями. Медична реформа в Грузії включає в себе приватизацію лікарень, поліклінік, а також введення загального медичного страхування. Безкоштовної медицини немає: за неї платите або ви при покупці страхового поліса, або вам його частково покриває держава у вигляді лімітованого ваучера, або все за свій рахунок. В Грузії існує три види медичного страхування: державна страховка, комерційна страховка, корпоративна страховка. Громадяни самі вибирають - звертатися за страховкою в приватну компанію, або ж оформляти державну страховку.
Бібліографічний опис: Dubischev V. Social responsibility in the context of medical reform in Ukraine and Georgia = Соціальна відповідальність у контексті медичної реформи в Україні і в Грузії / V. Dubischev, V. Yatsenko // Економіка і регіон : наук. вісн. ПолтНТУ. – Полтава : ПолтНТУ, 2018. – № 2 (69). – С. 5–9.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/4304
Розташовується у зібраннях:Кафедра економічної теорії та економічної кібернетики
Економіка і регіон. 2018. № 2 (69)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
5-9 Дубіщев.pdf2.65 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.