Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/4069
Назва: Конструкция и расчет железобетонных перекрытий с высоким эффектом пространственной работы = Конструкція і розрахунок залізобетонних перекриттів з високим ефектом просторової роботи
Автори: Азізов, Т.Н.
Азізова, А.Г.
Sark Al Ghadban
Тематичні ключові слова: перекрытие
пространственная работа
аппроксимация
изгиб
кручение
жесткость
перекриття
просторова робота
вигин
жорсткість
кручення
апроксимація
Дата публікації: 2018
Видавництво: Полтавський національний університет імені Юрія Кондратюка
Анотація: В статье предложена конструкция сборно-монолитного железобетонного перекрытия, состоящего из балок полого треугольного сечения. Показано, что в таких перекрытиях эффект пространственной работы значительно выше аналогичного эффекта в традиционных перекрытиях, состоящих из П-образных или тавровых балок и плит. Приведена методика определения усилий взаимодействия отдельных балок в составе перекрытия. Методика основана на дискретно-континуальном методе, разработанном автором, которая адаптирована к расчету перекрытий из рассматриваемых балок. Приведена методика определения усилий между полкой и ребрами балки при ее изгибе, основанная на теории составных стержней. Приведен алгоритм расчета с учетом пространственной работы, а также принципы конструирования перекрытий, состоящих из балок полого треугольного сечения, с учетом изменения их жесткостей в результате образования трещин. Приведен подход к определению жесткости балок с нормальными трещинами при кручении, основанный на аппроксимации данных численного эксперимента.
У статті запропонована конструкція збірно-монолітного залізобетонного перекриття, що складається з балок полого трикутного перетину. Показано, що в таких перекриттях ефект просторової роботи значно вище аналогічного ефекту в традиційних перекриттях, що складаються з П-образних або таврових балок і плит. Наведено методику визначення зусиль взаємодії окремих балок в складі перекриття. Методика заснована на дискретно-континуальному методі, розробленому автором, яка адаптована до розрахунку перекриттів з розглянутих балок. Наведено методику визначення зусиль між полицею і ребрами балки при її вигині, заснована на теорії складових стрижнів. Наведено алгоритм розрахунку з урахуванням просторової роботи, а також принципи конструювання перекриттів, що складаються з балок полого трикутного перетину, з урахуванням зміни їх жорсткостей в результаті утворення тріщин. Наведено підхід до визначення жорсткості балок з нормальними тріщинами при крученні, заснований на апроксимації даних чисельного експерименту.
Бібліографічний опис: Азизов Т.Н. Конструкция и расчет железобетонных перекрытий с высоким эффектом пространственной работы / Т.Н. Азизов, А.Г. Азизова, Sark Al Ghadban // Building innovations – 2018 : зб. наук. пр. за матеріалами І Міжнар. азерб.-укр. конф., Баку – Полтава. – Полтава : ПолтНТУ, 2018. – С. 107-110.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/4069
Розташовується у зібраннях:Кафедра будівництва та цивільної інженерії

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Азізов_Азізова_Сакр.pdf2.01 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.