Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/3616
Назва: Дериватологічні спостереження про спосіб творення жіночих власних імен в українській мові
Автори: Мізіна, О.І.
Тематичні ключові слова: антропонімія
антропоніміка
антропонім
флективний (флексійний) спосіб словотвору
синкретичність
нульсуфіксальний спосіб словотвору
конверсія
аналогія
Дата публікації: вер-2017
Видавництво: Полтава : ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка
Анотація: Стаття містить опис системи імен, що побутує в українського народу, виділено кілька шарів найпоширеніших антропонімів, розглянуто особливості системи імен на окремих територіях. У розвідці окреслено різні точки зору на способи творення жіночих власних імен в українській мові. Встановлено відмінності між флективним (флексійним) і нульсуфіксальним способами словотвору та конверсією, розглядаються дериваційна та реляційна функції флексії. Зʼясовано, що на синхронічному зрізі відповідні антропоніми чоловічого і жіночого роду ‒ це паралельні запозичення із іноземних мов, які переважно є непохідними, вони існують паралельно й оформлені за аналогією, тобто увійшли в систему української мови, підпорядковуючись її законам.
Бібліографічний опис: Мізіна О.І. Дериватологічні спостереження про спосіб творення жіночих власних імен в українській мові / О.І. Мізіна // Гуманітарний вісник Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка : зб. наук. пр. / [гол. ред. Л.М. Рибалко]. – Полтава : ПолтНТУ, 2017. – Вип. 1. – С. 298–307.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/3616
Розташовується у зібраннях:Кафедра українознавства, культури та документознавства

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Збірник_Гуманіт-вісник_2017-split-merge.pdfОсновна стаття808.69 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.