Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://reposit.nupp.edu.ua/handle/PoltNTU/3083
Назва: Пристрій для множення лишків аі та bі числа за довільним модулем mі системи залишкових класів
Автори: Янко, А.С.
Краснобаєв, В.А.
Кошман, С.О.
Горбенко, І.Д.
Горбенко, Ю.І.
Тематичні ключові слова: непозиційна система числення
система залишкових класів
постійний запам’ятовуючий пристрій
кільцевих регістрів зсуву
Дата публікації: 25-лют-2016
Видавництво: Український інститут інтелектуальної власності
Анотація: Пристрій для для множення лишків aі та bі числа за довільним модулем mi системи залишкових класів (СЗК) містить перший і другий вхідні прийомні регістри, вихідний регістр, перший і другий дешифратори, першу та другу групи елементів АБО, кожна з яких містить елементів АБО, першу та другу групи елементів І, кожна з яких містить елементів І, комутатор, перший, другий, третій і четвертий елементи АБО, перший і другий елементи І, введені п’ятий і шостий елементи АБО, третю та четверту групи елементів І, групу ключових елементів, шифратор, суматор за модулем mi. Найбільш близьким за технічною суттю і результатом, що досягається (прототипом), є пристрій для множення у СЗК [а.с. СРСР №922731, кл. G 06 F 7/39, Б. В. №15, 1982 р.]. Пристрій-прототип містить перший і другий вхідні регістри, вихідний регістр, перший і другий дешифратори, першу та другу групи елементів АБО, кожна з яких містить елементів АБО, першу та другу групи елементів І, кожна з яких містить елементів І, комутатор, перший, другий, третій і четвертий елементи АБО, перший і другий елементи І. Недолік прототипу – низькі функціональні можливості пристрою, які полягають в тому, що результат операції множення лишків aі та bі числа за довільним модулем mi СЗК представляється у коді табличного множення (КТМ). Дана обставина не дозволяє безпосередньо використовувати результат модульного множення у подальших загальних обчисленнях. Результати Патенту на винахід № 110901 впроваджено на ПАТ «Інститут інформаційних технологій», м. Харків, акт впровадження від 27.04.2016 р. при удосконаленні методу табличної реалізації операції множення двох чисел у СЗК за рахунок можливості виконання операції множення, як в додатному, так і в від’ємному числових діапазонах, шляхом застосування спеціального кодування чисел, що підвищує швидкодію реалізації операції множення в системі залишкових класів.
Бібліографічний опис: Пат. №110901 Україна, МПК G06F 7/52 (2006.01), G06F 7/523 (2006.01). Пристрій для множення лишків аі та bі числа за довільним модулем mі системи залишкових класів / І.Д. Горбенко, В.А. Краснобаєв, А.С. Янко, С.О. Кошман, Ю.І. Горбенко. – № а 2015 01377; заявл. 18.02.2015; опубл. 25.02.2016. Бюл. № 4. – 6 с.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://reposit.pntu.edu.ua/handle/PoltNTU/3083
Розташовується у зібраннях:Кафедра комп'ютерної інженерії

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
патент 110901.pdfПатент України на винахід № 110901, Опубл. 25.02.2016, бюл. № 4.46.18 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.